Tytoń – zagrożenie dla rozwoju

         31 maja 2017r. w ZST obchodzono Światowy Dzień bez Tytoniu. Z tej okazji młodzież wraz z panią psycholog przygotowała plakaty oraz prace plastyczne, które przyozdobiły hol i korytarz szkolny.

      Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi młodzieży na problem,  jakim jest uzależnienie od nikotyny.

      Uczniowie z klas starszych odwiedzili wszystkie klasopracownie oraz  inne miejsca w szkole, niosąc ze sobą wykonany wcześniej z papieru  ,, palący się  ‘’ ogromny papieros, który łącznie z plakatem informującym o dacie akcji, miał zwrócić uwagę na organizowane przedsięwzięcie. Uczennice podczas pobytu w salach lekcyjnych informowały młodzież o szkodliwości palenia tytoniu, jak zgubny wpływ ma ono na organizm człowieka oraz jakie powoduje choroby.

Poinformowano o szkodliwych substancjach, które wchodzą w skład papierosów. Uświadomiono, jak wiele substancji smolistych się w nich znajduje.

     Oprócz przekazanych przez uczniów garści informacji atrakcję całej akcji stanowiły rozdawane w szkole witaminowe cukierki jako alternatywa dla sięgania po używkę.

   Ponadto odbiorcy akcji otrzymali informację o tym, gdzie mogą się zgłosić i szukać pomocy w momencie doświadczenia problemu uzależnienia od nikotyny.

   Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

                                                                Organizatorzy:  Ewa Galska

                                                                                            Anna Borowik