DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w ZST – święto wszystkich pracowników szkoły, 12 października 2018 r.  Humorystycznie i z przymrużeniem oka społeczność uczniowska ZST podziękowała dzisiaj wszystkim pracownikom szkoły za ich codzienny trud i pracę. Wśród wielu życzeń znalazły się i te: „W imieniu wszystkich uczniów z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam, nasi Nauczyciele, wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu. Składamy niezwykłe kwiaty, które ciągle wzrastają w swoim mikroklimacie, pną się do góry, rozwijają się, są zawsze zielone, cieszą oko, ocieplają atmosferę, raduję serce. One są jak uczniowie w waszych rękach, za co serdecznie dziękujemy. Samorząd Uczniowski”. To Ci, którzy prowadzą nas do źródeł wiedzy