W Białymstoku rozpoczęła się realizacja projektu „Młodzi bezpieczni na drodze”.

Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drogach

Celem programu „Młodzi bezpieczni na drodze” jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i zwiększenie świadomości i umiejętności młodzieży w tym zakresie. Chodzi tu zarówno o pieszych i kierowców.

Jak mówi dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego – Michał Freino: „policyjne statystyki nie kłamią, a wynika z nich, że co roku na polskich drogach ginie około trzech tysięcy osób. Sprawcami jednej czwartej śmiertelnych wypadków są młodzi ludzie (w wieku od 18 do 24 lat, a więc jest to grupa podwyższonego ryzyka, wiadomo, że młodego kierowcę cechuje z jednej strony brak doświadczenia, a z drugiej – brawura, chęć popisania się, a często ich umiejętności są ograniczone”.

Posłuchaj tutaj:Kliknij tutaj ->