Ferie z Kulinarne Abrakadabra

W ZST Białystok w czasie ferii zimowych prężnie działało kółko gastronomiczne KULINARNE ABRAKADABRA.
23.01.2017r. uczestnicy warsztatów przygotowali pyszne porkery z warzywami w tymiankowych bułeczkach drożdżowych z sosami ziołowymi, a na deser pieczone kuleczki owsiano- żurawinowe. Palce lizać. Te smakołyki wykonały uczennice klasy 1TG.
24.01.2017r prowadząca warsztaty zabrała młodzież do piekarni białostockiej „Pan Bochenek”, w której uczniowie naszej szkoły oraz ich koledzy, pod czujnym okiem kierownictwa piekarni, przygotowali „Wypieki duże i małe”- szarlotkę, sernik, smakołyki na bazie ciasta francuskiego oraz kruchutkie, pyszne faworki. Super doświadczenie, sama przyjemność jedzenia. A kalorie? Kto by je liczył….?
30.01.2017r. w ZST Białystok pachniało w całej szkole, ponieważ do 9.00 liczna grupa pracowitych rączek „pitrasiła” smakołyki takie jak: kopertki schabowe nadziewane mięsno-warzywnym farszem w tymiankowo- białkowej panierce, pirogi z mięsem w sosie korniszonowym, bułeczki truskawkowe, chruściki cynamonowe i wysoko- błonnikowy deser jogurtowo- owsiany. Ale to było dobre.
31.01.2017 Piekarnia Pan Bochenek zaprosiła nas ponownie do wspólnej pracy i zabawy przy wywijaniu faworków, ich smażeniu i degustacji. Były też inne smakołyki: bułeczki, ciasteczka, grzebienie i koperty. Było fajnie, smacznie i wesoło. Praca „paliła” się w rękach.
Aż żal, że ferie się kończą.
Efekty naszej pracy, tylko niektóre, można obejrzeć na zdjęciach.
Dziękuję wszystkim uczestnikom warsztatów- prowadząca Agnieszka Januszkiewicz