II Edycja Funduszu Stypendialnego ZST-Progres

7 grudnia 2016r. w Zespole Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku

miało miejsce wręczenie Decyzji Komisji Stypendialnych w ramach II Edycji Funduszu Stypendialnego ZST-Progres.

Kolejny raz przyznano stypendia finansowe o charakterze motywacyjnym wyróżniającym się i uzdolnionym uczniom ZST. Projekt ZST-Progres jest realizowany w porozumieniu z Przedsiębiorcami i Stowarzyszeniem Inicjatyw Gospodarczych Progres. Nadrzędnym celem Programu jest popularyzowanie i promowanie kształcenia zawodowego. Stypendyści zostali wyłonieni przez szacowną kapitułę na podstawie określonych kryteriów spośród trzech branż zawodowych: branży drzewnej, gastronomicznej oraz mechaniczno-samochodowej. Program Stypendialny w tym roku szkolnym jest realizowany od grudnia 2016r. do czerwca 2017r., wysokość ufundowanego stypendium wynosi 100 PLN/miesięcznie. Nagrodzono 22 uczniów:
1. Piotr Kiryluk (kl. IV Tdm, w zawodzie technik mechanik), fundator firma Samasz
2. Łukasz Żak (kl. III Zm, w zawodzie mechanik poj. samochodowych), fundator firma Nissan
3. Patryk Storonowicz (kl. I Zmk, w zawodzie mechanik poj. samochodowych), fundator firma ASW Wojciula
4. Marek Babicz (kl. I Zmk, w zawodzie mechanik poj. samochodowych), fundator firma ASW Wojciula
5. Norbert Suszczyński (kl. III Tm, w zawodzie technik poj. samochodowych), fundator firma ASW Wojciula
6. Mateusz Dąbrowski (kl. II Z, w zawodzie mechanik poj. samochodowych), fundator firma Norauto
7. Adam Potocki (kl. I Zmk, w zawodzie mechanik poj. samochodowych), fundator firma Norauto
8. Karol Mikiewicz (kl. III Tm, w zawodzie technik poj. samochodowych), fundator firma Norauto
9. Daniel Szymański (kl. I Zmk, w zawodzie kucharz), fundator firma Lech Garmażeria Staropolska
10. Izabela Ciborowska (kl. II Tg, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych), fundator firma Lech Garmażeria Staropolska
11. Daniel Wołczuk (kl. I Zmk, w zawodzie kucharz), fundator firma PSS Społem
12. Karolina Płońska (kl. IV Tg, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych), fundator firma PSS Społem
13. Izabela Roszkowska (kl. II Tg, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych), fundator firma Pan Bochenek
14. Małgorzata Katarzyna Kędzior (kl. II Tg, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych), fundator firma Pan Bochenek
15. Joanna Hołowienko (kl. III Tg, w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych), fundator firma Hotel Podlasie
16. Marek Rutkowski (kl. IV Tdm, w zawodzie technik technologii drewna), fundator firma Renggli
17. Krystian Kordyński (kl. II Z, w zawodzie stolarz), fundator firma Renggli
18. Grzegorz Bernatowicz (kl. II Tdm, w zawodzie technik technologii drewna), fundator firma Forte
19. Mateusz Harasimczuk (kl. IV Tdm, w zawodzie technik technologii drewna), fundator firma Forte
20. Sebastian Krzyżaniak (kl. II Tdm, w zawodzie technik technologii drewna), fundator firma Lambud
21. Mateusz Leoniuk (kl. II Tdm, w zawodzie technik technologii drewna), fundator firma Lambud
22. Sebastian Kopczewski (kl. III Zs, w zawodzie stolarz), fundator firma Tobo

20161207_102851

Olbrzymie podziękowania należą się fundatorom Funduszu Stypendialnego ZST Progres. Dzięki ogromnemu wsparciu, zaangażowaniu i ofiarności przedsiębiorców uczestniczących w programie (nie bójmy się użyć słowa: mecenasów, otwartych na potrzeby współczesnej oświaty) II Edycja Funduszu stała się faktem. Jan Paweł II w jednej ze swych licznych rozpraw filozoficznych stwierdził, że prawdziwym przyjacielem jest ten, dzięki któremu stajemy się lepsi. My już dziś zyskaliśmy wiele, dzięki obecnym wśród nas patronom Funduszu Stypendialnego.

Branżę drzewną reprezentują:

 • Fabryka Mebli Forte:
  logo-nowe_szare-tlo_bez-www

  to jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu. W ciągu 23 lat swojej działalności FORTE zaprosiło do grona swoich odbiorców ponad 4 500 firm, prowadząc sprzedaż do ponad 30 krajów na świecie. Meble FORTE reprezentowane są w niemal wszystkich znaczących sieciach handlowych oraz w szeregu dobrych salonów meblowych na terenie całej Europy. Firma może się poszczycić licznymi nagrodami i wyróżnieniami. FORTE nieustannie podąża za zmieniającą się technologią, korzystając z wiedzy najlepszych specjalistów w kraju i za granicą.

 • Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne Lambud:
  lambud
  zostało powołane do życia w 1992 roku w Białymstoku. Od samego początku firma zajmowała się sprzedażą laminowanych płyt drewnopochodnych i blatów roboczych oraz obrzeży dla stolarzy i producentów mebli. Z biegiem czasu obserwując rozwój rynku i potrzeby swoich klientów Lambud rozwinął także sprzedaż niezbędnych w branży okuć i akcesoriów meblowych. 20 letnie doświadczenie pozwoliło stworzyć firmę, która nie tylko dba o swoich klientów, ale stara się rozwijać w kierunkach, które gwarantują coraz pełniejszą i sprawniejszą ich obsługę (m.in. dzięki uruchomieniu w 2001 roku nowoczesnego parku maszynowego firmy Homag i OTT). Mottem przewodnim, które towarzyszy od samego początku działalności firmy są słowa: „Do mebli mamy wszystko…”
 • Firma Renggli:
  renggli2
  powstała w 1927 roku, jako szwajcarska firma rodzinna zorientowana na zapewnienie kompletnych i profesjonalnych rozwiązań mebli laboratoryjnych. Jako jeden z wiodących europejskich producentów i niekwestionowany lider na rynku europejskim – Renggli to nowoczesne światowe wzornictwo i zapewnienie najwyższej jakości w laboratorium dla badań, przemysłu, medycyny i edukacji. Wiele zakończonych instalacji, doskonała lista referencyjna, jest dowodem na to, że Renggli jest wiarygodnym partnerem w codziennej pracy, a światowa marka podparta jest dziesięcioleciami doskonałej pracy w budowie nowoczesnych laboratoriów.
 • Firma TOBO Datczuk:
  tobo1
  : misją firmy jest zapewnienie klientowi pełnej satysfakcji poprzez stworzenie komfortowego i ergonomicznego miejsca pracy. Firma TOBO Datczuk powstała w 1998 roku i zajmuje się produkcją funkcjonalnych i estetycznych mebli biurowych. Dzięki bogatej wiedzy oraz doświadczeniu Tobo oferuje kompleksową obsługę klienta. Najwyższej jakości produkty firmy: meble biurowe, gabinetowe, hotelowe, jak również szkolne, sklepowe i meble metalowe nadają charakter każdemu pomieszczeniu i optymalizują pracę. Otwarcie firmy na wszelkie innowacje i zmiany przekładają się na funkcjonalność i nowoczesne wzornictwo produkowanych przez Tobo systemów, dzięki czemu są rozpoznawani nie tylko w regionie Podlasia, ale i w całej Polsce. Dowodem na to są liczne referencje wystawione przez zadowolonych klientów oraz uzyskanie tytułu autoryzowanego dystrybutora.

Branżę gastronomiczną reprezentują:

 • Hotel Podlasie HASS Wasiluk:
  hotel_podlasie
  Hotel Podlasie powstał 10 lat temu. Rodzina Państwa Wasiluk kupiła wtedy budynek po hotelu robotniczym, który zaadaptowała na kameralny obiekt o urokliwych wnętrzach. Odwiedzających Białystok, Hotel Podlasie serdecznie zaprasza w swoje gościnne progi. Oferuje 84 eleganckie i wygodne pokoje, nowocześnie wyposażone i atrakcyjne wnętrza o funkcjonalności idealnej do organizacji szkoleń i spotkań biznesowych, a także wyśmienitą podlaską kuchnię, rozpieszczając podniebienia swoich Gości. W znajdującej się przy hotelu restauracji „Lipcowy ogród” organizowane są wspaniałe imprezy okolicznościowe.
 • Firma Lech Garmażeria Staropolska:
  lechlogo
  od przeszło dwudziestu lat Lech dostarcza odbiorcom wyroby wędliniarskie i garmażeryjne, które wyróżniają firmę na rynku produktów gotowych do spożycia. Konsumenci szczególnie cenią w nich naturalny smak, tradycyjne receptury czy szeroki asortyment. Liczne serie naturalnych produktów pozwalają trafiać w gusta smakowe nawet wykwintnych smakoszy w całej Polsce. Dziś firma Lech to rozpoznawalne w regionie hasła: garmażeria, catering, dom gościnny, a wszystko pod znakiem zdrowej żywności. Od 2008 roku Lech nieprzerwanie uczestniczy w programie Rzetelna Firma i udostępnia szereg informacji świadczących o wiarygodności firmy.
 • Firma Pan Bochenek:
  bochenek
  piekarnia „Pan Bochenek” działa od 2001 roku pod wspólnym szyldem Podlaskiego Przedsiębiorstwa Mięsnego Białystok. Oferuje szeroką gamę produktów piekarniczych takich jak: chleby, bułki zwykłe i słodkie, croissanty, rogale oraz różnego rodzaju ciasta. Firma wyróżnia się na tle podobnych, wyraźnymi walorami smakowymi, żywieniowymi i dietetycznymi wytwarzanych produktów. To firma sprawdzona, wiarygodna, a przede wszystkim promująca dobrą żywność z regionu.
 • Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem”:
  pss_spolemt
  to dziś jeden z największych pracodawców regionu podlaskiego (zatrudnia około 1600 pracowników); to dziś rozwinięta sieć sklepów, tysiące produktów, własna produkcja, placówki gastronomiczne oraz centrum konferencyjno – bankietowe „Astoria”, a wszystko z myślą o zadowolonych klientach. PSS Społem Białystok to nie tylko sieć sklepów ogólnospożywczych i gastronomii. Posiada także dwa domy handlowe oraz dwa sklepy z artykułami gospodarstwa domowego z bardzo szeroką i zróżnicowaną ofertą produktów. Korzenie spółdzielni sięgają XIX wieku. Zapoczątkowane wtedy tradycje polskiego handlu kontynuuje do dzisiejszego dnia Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Białymstoku, stawiając zgodnie z ideą swoich założycieli na tradycję i jakość. Na przestrzeni wielu lat jakość wyrobów „Społem” znalazła uznanie w oczach Konsumentów i ekspertów. Dowodem tego są liczne nagrody, wyróżnienia oraz wysokie miejsca w prestiżowych rankingach przedsiębiorstw.

Branżę mechaniczno-samochodową reprezentują:

 • Firma ASW Wojciula, Autoryzowany Dealer Citroen i Peugeot w Białymstoku
  :
  citrone_peugot
  firma ASW Wojciula. Dealer posiada dwa odrębne salony, prowadzące sprzedaż samochodów osobowych i dostawczych oraz oryginalnych części zamiennych. ASW prowadzi również dwa autoryzowane serwisy i stacje obsługi samochodów. Auto serwis i naprawa samochodów osobowych oraz dostawczych (marek: Peugeot i Citroen), które świadczą usługi m.in.: mechaniki pojazdowej, blacharstwa i lakiernictwa, wulkanizacji oraz klimatyzacji samochodowej. ASW Wojciula to dziś firma o wysokim standardzie usług, to gwarancja technologii naprawy, wyposażenia, jakości obsługi klienta oraz ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.
 • Firma SaMasz:
  samasz_logo
  firma została założona w 1984 roku. Dzięki ciągłemu inwestowaniu w nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę inżynierską osiągnęła pozycję największego polskiego i jednego z czołowych europejskich producentów maszyn rolniczych i komunalnych oraz pługów do odśnieżania.
  Dzięki stałemu rozwojowi w każdym sezonie wprowadza na rynek nowe konstrukcje, dzięki którym codzienna praca ich klientów staje się jeszcze wygodniejsza i wydajniejsza. Od wielu lat są stale obecni na największych imprezach wystawienniczych w Polsce i na świecie. Swoje wyroby eksportują do ponad 50 krajów na całym świecie. Sieć Partnerów Firmy SaMASZ obejmuje w Polsce ok. 60 firm handlowo-usługowych i ok. 70 firm za granicą.
 • Firma Wasilewski i Syn, Autoryzowany Dealer Nissana:
  wasilewski1
  firma Wasilewski i Syn to spółka z wieloletnią tradycją, która istnieje na rynku już od prawie 40 lat. Od 1999 roku jest dealerem NISSANA. Od 2012 roku firma posiada swój salon w Białymstoku. Oprócz sprzedaży nowych i używanych samochodów firma oferuje pełen zakres usług gwarancyjnych i pogwarancyjnych, obsługę kredytową, leasingową, ubezpieczeniową, a także warsztat blacharsko-lakierniczy wszystkich marek i sprzedaż oryginalnych części zamiennych oraz akcesoriów. Dzięki wysoko wykwalifikowanej kadrze, wieloletniemu doświadczeniu w obsłudze klientów, dobrej znajomości aut, jak również zastosowaniu narzędzi specjalnych i urządzeń diagnostycznych firma oferuje najwyższą jakość usług realizując swoje motto: Całkowita satysfakcja klientów miarą naszego sukcesu.
 • Firma Norauto Polska Sp. z o.o.:
  norauto
  firma rozpoczęła działalność w Polsce w 1997 roku. Pierwsze Centrum samochodowe zostało otwarte rok później, w Piasecznie pod Warszawą. Koncept Centrum samochodowego jest odwzorowaniem pierwotnego pomysłu z lat 70. XX wieku z Francji – jest to połączenie sklepu motoryzacyjnego – oferującego większość części i akcesoriów do naprawy oraz utrzymania samochodu a także serwisu samochodów osobowych, skupionego na naprawach szybkich oraz średniozaawansowanych. W chwili obecnej sieć liczy 19 Centrów zlokalizowanych w największych miastach Polski. Aktualnie firma liczy 400 pracowników. Priorytetem dla Norauto jako pracodawcy jest stworzenie warunków pracy przyjaznych dla pracowników poprzez przejrzystość zasad pracy i wynagradzania, oferowanie stabilności zatrudnienia oraz możliwości rozwoju zawodowego.

Gratulujemy raz jeszcze wszystkim nagrodzonym uczniom! Fundatorom serdecznie dziękujemy! A sobie życzymy wytrwałości oraz zapału do pracy przy następnych edycjach.