II ZJAZD UCZNIÓW KLAS KOLEJOWYCH W KRAKOWIE
Od 28 maja 2019 r. uczniowie klasy 1 Tk technik transportu kolejowego ZST uczestniczą w II Ogólnopolskim Zjeździe Uczniów Klas Kolejowych w Krakowie. Organizatorem i gospodarzem „Zjazdu Kolejarzy” jest Zespół Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, w którym od wielu lat funkcjonuje klasa o profilu technik transportu kolejowego. W programie, m.in.: uroczysta inauguracja zjazdu przez P. Beatę Śliwę – Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Św. Rafała Kalinowskiego w Krakowie, wykłady i warsztaty poświęcone infrastrukturze kolejowej, quiz o kolei i transporcie, zwiedzanie Muzeum Lotnictwa Polskiego, Krakowa, pobyt na Kopcu Kościuszki. Warto podkreślić, iż zwycięzcami drużynowego quizu wiedzy o kolei i transporcie zostali NASI uczniowie: DAWID MATYSZEWSKI i WOJCIECH WILCZEWSKI