VIII edycja historyczno-przyrodniczych zawodów na orientację pod nazwą „Integracja pod buławą” w Tykocinie

W sobotę 27 maja 2017 r. , uczniowie z Klubu Historycznego Zespołu Szkół Technicznych im. Gen. W. Andersa w Białymstoku wzięli udział w VIII edycji historyczno-przyrodniczych zawodów na orientację pod nazwą „Integracja pod buławą” w Tykocinie. Celem imprezy było zachęcenie młodzieży do poznawania w atrakcyjny sposób metodą questingu historii i zabytków Tykocina, przeszłości i kultury żydowskiej oraz fauny i flory czterech Parków Narodowych znajdujących się w naszym regionie. Klub Historyczny reprezentowali: Daniel Sakowicz (1 Tdg), Krystian Krzyżaniak (1 Tdg), Marcin Zalewski (1 Tdg) i Adam Zembko (1 Zs).

Uczestnicy otrzymali zaszyfrowane informacje o charakterystycznych punktach Tykocina.  Musieli do nich dotrzeć, aby potwierdzić tam swoją obecność, odpowiedzieć na szereg pytań i wykonać określone zadania. Po prawie trzygodzinnym marszu po urokliwym miasteczku drużyny dotarły do mety, gdzie czekało ognisko z kiełbaskami oraz zabawy sprawnościowe. Nasz klub okazał się najlepszy w rywalizacji sportowej: skokach w workach, przeciąganiu liny i rzucaniu jajem na odległość.

Nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą historyczno-przyrodniczą i znaleźli się na podium. Zajęli III miejsce na 10 drużyn uczestniczących w zawodach. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, brązowe medale i upominki. Ulegli faworyzowanej grupie organizatora – Zespołowi Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku oraz uczniom Zespołu Szkół w Tykocinie.

Krzysztof Pogorzelski