Bardzo mi miło jest poinformować wszystkich, że w środę 6 kwietnia 2016r. rozegrany został etap miejski zawodów strzeleckich O Srebrne Muszkiety.

Uczniowie naszej szkoły zajęli drużynowo pierwsze miejsce.

Daniel Kisielew zdobył 293 punkty (na 300 możliwych) i indywidualnie był drugi, Mateusz Pierko – 283 punkty (indywidualnie 4) i Kamil Tołcz – 281 punktów (indywidualnie szósty).

Pod koniec kwietnia odbędzie się etap wojewódzki, który zadecyduje o tym, kto pojedzie na finał ogólnopolski.

W zawodach wzięła też udział drużyna dziewcząt z klasy IV tg w składzie: Stankiewicz Diana, Rybnik Małgorzata i Troć Kinga i zajęła szóste miejsce.

W poprzednim tygodniu Mateusz Pierko został zwycięzcą w konkurencji karabin pneumatyczny 60 strzałów w zawodach Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, które odbyły się w Wasilkowie.

Mateusz w tym tygodniu będzie brał udział jako reprezentant kadry narodowej w zawodach Puchar wiosny we Wrocławiu, a w przyszłym tygodniu w zawodach międzynarodowych w Berlinie.