IX Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej
Już po raz dziewiąty, w dniu 20 marca 2018 r., Zespół Szkół Technicznych im. Gen. Władysława Andersa przy ul. Stołecznej w Białymstoku zorganizował Wojewódzki Konkurs Piosenki Angielskiej dla uczniów szkół gimnazjalnych. Od tego roku adresatem naszego wydarzenia byli również uczniowie siódmych klas szkół podstawowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, honorowy patronat nad konkursem objął Prezydent Miasta Białegostoku, Pan Tadeusz Truskolaski.

Cele współzawodnictwa od momentu narodzenia się pomysłu stworzenia tej imprezy są niezmienne : prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języka angielskiego poprzez piosenkę, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów, motywowanie ich do nauki języków obcych w ciekawy i przyjemny sposób, promocja nowych talentów, utrwalenie i wzbogacenie leksyki, praca nad poprawną wymową, przygotowanie uczniów do wystąpień publicznych – przezwyciężenie tremy i stresu, umiejętność zachowania się na scenie, realizacja marzeń i ambicji, budzenie wiary we własne siły i talent.

Konkurs stwarza wykonawcom utworów możliwość szlachetnego współzawodnictwa, a nauczycielom satysfakcję z twórczej pracy z młodzieżą.

Jak co roku impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem, zgłosiła się duża  grupa wykonawców. Co ciekawe, w tej edycji byli to uczniowie zarówno klas gimnazjalnych, jak i podstawowych. Tegoroczni uczestnicy zaprezentowali  wysoki poziom wokalny i zostali  entuzjastycznie przyjęte przez widownię, która doskonale bawiła się podczas prezentowanych utworów.

Jury oceniało poprawność językową, umiejętności muzyczno-wokalne, interpretację wykonywanych utworów oraz ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa, natomiast wyróżnieni przez jury, obdarowani zostali nagrodami ufundowanymi przez organizatora i sponsorów.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki konkursu na najlepsze wykonanie piosenki w języku angielskim:

I miejsce :

Kinga Olszańska- Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie z Oddziałami Gimnazjalnymi

– tytuł   utworu  „New York, New York”

II miejsce:

Gabriela Jabłońska- Społeczne Gimnazjum nr 1 w Białymstoku

– tytuł  utworu „Get here”

III miejsce:

Anna Bejda -Szkoła Podstawowa nr 10 im. Izabeli Branickiej w Białymstoku

– tytuł  utworu  „I see  the light ”

Gabriela Rybołowicz-  Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kleosinie z Oddziałami Gimnazjalnymi

– tytuł  utworu „If I ain’t got you”

Wyróżnienia:

Zespół Wokalny CANTO-  – Publiczne Gimnazjum Nr 17 Integracyjne w Białymstoku „ New York, New York”

Anna Mojsik i Emilia Wojno-Szkoła Podstawowa nr 29 im. Synów Pułku w Białymstoku „Let it Be”

Gabriela Tomaszewska- Szkoła Podstawowa nr 8 im Św. Kazimierza Królewicza w Białymstoku „Riptide”

Gabriela Piekut- Publiczne Gimnazjum nr 7 w Białymstoku „Impossible”

Wiktoria Piekut- Publiczne Gimnazjum nr 7 w Białymstoku „Set  Fire  to the Rain”

Wiktoria Zorilo –  Publiczne Gimnazjum nr 29 w Zespole Szkół nr 2 w Białymstoku „Sweet  dreams”

Maria Sawicka – Niepubliczne Gimnazjum im. Św. Cyryla i Metodego w Białymstoku „Nah,  Nah, Nah”h

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy talentu, ich nauczycielom i opiekunom artystycznym- wychowanków, a sobie życzymy tak mocnej obsady w X  Jubileuszowym Wojewódzkim Konkursie Piosenki Angielskiej za rok.