30 września 2017 r. Klub Historyczny Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku uczestniczył w promocji komiksu

 o Marszałku Józefie Piłsudskim i jego związkach z naszym miastem, zorganizowanej przez z Muzeum Wojska w Białymstoku.

Pierwszy Honorowy Obywatel Białegostoku gościł tu często i nie tylko z oficjalnymi wizytami. Jego pobyt z 21 czerwca 1921 r. stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w historii miasta XX wieku. Poza Marszałkiem Piłsudskim, na stronach komiksu znaleźli się m.in. gen. Lucjan Żeligowski, Prezydent Białegostoku Bolesław Szymański, Wojewoda Stefan Popielawski. W narracji pojawiają się relacje świadków i wspomnienia bohaterów. Autorami komiksu są scenarzystka Paulina Królikowska i rysownik Daniel Baum.

Wydanie komiksu jest działaniem zrealizowanym w ramach obchodów Roku Józefa Piłsudskiego.