NOWY SZLAK – ŻUBREM DO MAŁASZEWICZ
14 czerwca 2021 r. uczniowie klasy 3 Tk technik transportu kolejowego rozpoczęli eksplorację linii kolejowej do Małaszewicz z przesiadką w Siedlcach. Nawiązaliśmy kontakt i odwiedziliśmy Zespół Szkół im. Władysława Stanisława Reymonta w Małaszewiczach kształcący na kierunkach: technik pojazdów kolejowych, technik transportu kolejowego i technik automatyk sterowania ruchem kolejowym. W szkole zobaczyliśmy sale, które są doskonale wyposażone w liczne urządzenia sygnalizacji ruchu kolejowego, m.in. pulpit przekaźnikowy, rogatkę przejazdową, aparat blokowy w urządzeniach mechanicznych kluczowych, powiązanych z planem schematycznym. Na zewnątrz mogliśmy utrwalić praktycznie szczegółową budowę rozjazdu zwyczajnego i podwójnego krzyżowego. Następnie udaliśmy się na nastawnię z nowoczesnymi urządzeniami sterowania ruchem kolejowym firmy „Bombardier”. Nasz pierwszy dzień w Małaszewiczach obfitujący w nowe doświadczenia zawodowe zakończyliśmy integracyjnym grillem na terenie naszego hotelu PKP CARGO.