Orszak Trzech Króli – 6 stycznia 2017

———Uroczyste świętowanie 6 stycznia br. Objawienia Pańskiego oraz organizacja Orszaku Trzech Króli pod hasłem „Pokój i dobro”, jak co roku zaangażowała społeczność szkolną  Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku. Uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Nr 3 w ZST kształcący się w zawodzie stolarz pod kierunkiem instruktorów branży drzewnej: zaprojektowali model Stajenki Bożonarodzeniowej, wykonali elementy konstrukcji oraz dokonali pełnego montażu. Stajenka usytuowana została pod Katedrą Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie w całej okazałości mogli ją podziwiać mieszkańcy naszego miasta.
———W tak przygotowanej miejskiej scenerii tradycyjnie już rozległy się fanfary. Wspólnie z bp. Henrykiem Ciereszko oraz zastępcami Prezydenta Miasta Białegostoku – Panem Adamem Polińskim i Panem Robertem Jóźwiakiem odmówiono „Anioł Pański”. Orszak Trzech Króli po raz piąty przemaszerował ulicami miasta.