w ramach XV Podlaskich Dni Rodziny

3 czerwca „Wkręcaliśmy w zawód”  dzieci i młodzież z Domów Dziecka i Rodzin Zastępczych z województwa podlaskiego podczas pierwszego „Podlaskiego Pikniku Zawodowego”. Piknikowaliśmy w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie. Świetna zabawa połączona z edukacją- wykład na temat sokolnictwa z żywymi okazami, smakiem- hamburgery, kiełbaski i kurczak w kilku odsłonach oraz relaksem na świeżym powietrzu w upalny dzień przy dźwiękach muzyki.

Organizatorem pikniku była Fundacja Program Pomocy Pierwsza Praca, Podlaski Kurator Oświaty oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej.  Zaprezentowaliśmy podczas pikniku nasze branże i przedstawiliśmy młodym ludziom szczegóły dotyczące poszczególnych zawodów.

Piknik zawodowy miał na celu integrację społeczną pomiędzy wychowankami pieczy zastępczej, którzy poprzez zabawę mieli możliwość zapoznania się z różnymi branżami zawodowymi, a także rozbudzenie ich ambicji co do wyboru ich ścieżki rozwoju zawodowego. Dla nas była to okazja na promocję szkoły i pozyskanie przyszłych uczniów.