współpraca z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Białostockiej

13 czerwca 2017 r. uczniowie klas: 3tm, 2tdm oraz 1tps branży mechaniczno-samochodowej uczestniczyli wraz z opiekunem Panem Andrzejem Grzędzińskim w zajęciach pokazowych na Wydziale Mechanicznym PB. Każdy ze zwiedzających miał okazję zapoznać się z podstawami obsługi i programowania robotów przemysłowych, obejrzeć przykładowe badanie pojazdu samochodowego na hamowni silnikowej oraz zobaczyć pojazdy konstruowane na wydziale i startujące na zawodach (cztery bolidy CMS oraz Pneumobil na hali pojazdów). Natomiast w głównym holu Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej zaprezentowały swój dorobek pozostałe studenckie koła naukowe. Prezentowano analogi łazików marsjańskich, drony, roboty sumo, automat gitarzysty, samolot udźwigowy oraz samolot PWS, projekty komputerowe 3D i drukarkę 3D, model szkieletu ludzkiego i protezy, interaktywną makietę misia Ambrożego, rower z odwróconą skrętnością kierownicy, ściskarkę wspomagającą terapię zaburzeń czucia głębokiego i wiele innych.

Przede wszystkim nauczanie przez doświadczanie w myśl powiedzenia Konfucjusza:

Słyszę i zapominam,

Widzę i pamiętam,

Robię i rozumiem.