II edycja projektu „Pozyskać ucznia – w przyszłości pracownika” – 20.02.2017 roku ruszyła Promocja ZST.

Po raz drugi w naszej szkole we współpracy z lokalnymi, czołowymi pracodawcami realizujemy projekt „Pozyskać ucznia – w przyszłości pracownika” promujący kształcenie zawodowe wśród uczniów klas trzecich gimnazjum na terenie miasta Białegostoku i gmin ościennych.

Ciekawe spotkania warsztatowe poszerzą wiedzę gimnazjalistów na temat korzyści wynikających
z kształcenia zawodowego oraz przybliżą specyfikę zawodów poszukiwanych przez przedsiębiorców na lokalnym rynku pracy.

Uczniowie pod okiem nauczycieli zawodu spróbują własnych sił na stoiskach warsztatowych, np. wykonując drewniany piórnik z przygotowanych elementów (branża drzewna), komponując zdrowe przekąski – koreczki lub rzeźbiąc w owocach i warzywach (branża gastronomiczna) czy też składając mini radio samochodowe (branża mechaniczna).