PROJEKT „MŁODZIEŻ W SŁUŻBIE NIEPODLEGŁEJ” 🇵🇱🇵🇱🇵🇱18-19 września 2021 r. przedstawiciele szkoły uczestniczyli w zjeździe laureatów ogólnopolskiego konkursu historycznego „Młodzież w służbie Niepodległej”, zorganizowanego przez Fundację Służba Niepodległej w Warszawie. Laureatem konkursu został Dawid Matyszewski uczeń kl. 4 Tk, który przygotował projekt konkursowy o białostockim bohaterze walk o niepodległość: Kapitanie Józefie Marjańskim, poległym podczas Bitwy białostockiej z bolszewikami 22 sierpnia 1920 r. Zjazdowi laureatów konkursu towarzyszyły warsztaty i wykłady prelegentów z całej Polski o tematyce historycznej, dotyczące m.in. bohaterów młodego pokolenia walczących o niepodległość Polski. Interesującym dopełnieniem była gra terenowa „Bitwa Warszawska” oraz gra strategiczna „Traktat Ryski 1921 roku”. Gratulujemy serdecznie Dawidowi👏👏👏