Uczniowie SP nr 2 w Białymstoku zgłębiają tajniki stolarstwa

7 czerwca gościliśmy uczniów klasy piątej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Białymstoku w naszej Pracowni Zajęć Praktycznych przy ul. Grunwaldzkiej. Uczniowie z klasy III Zs znowu mogli podzielić się swoją wiedzą i po części wystąpili w roli nauczycieli. Na początku w tajniki zawodu gości wprowadzili Pani Dorota Koprowska i Pan Czesław Lewoc. Dzieci rozpoznawały gatunki drzew, poznały narzędzia do obróbki ręcznej, a następnie próbowały pracować przy heblowaniu, piłowaniu, dłutowaniu. Największą frajdę miały przy wbijaniu gwoździ. W tym samym czasie druga grupa skręcała samodzielnie piórniki i próbowała swoich sił w pirografii.

Najważniejsze to mieć porządny fach w ręku i tworzyć piękne rzeczy z naturalnych materiałów.

Czekamy na Was!

Relację z tej wizyty można przeczytać i obejrzeć również w Kurierze Porannym.