Świętowaliśmy 103. rocznicę Białostockiej Niepodległości🇵🇱🇵🇱🇵🇱
Uczniowie z Klubu Historycznego Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa wzięli udział w uroczystościach przygotowanych przez Muzeum Wojska w Białymstoku z okazji 103. rocznicy odzyskania 19 lutego 1919 r. przez Białystok niepodległości. Uczestniczyliśmy w otwarciu wystawy „Za mundurem panny sznurem…”, połączonej z happeningiem modowym. Kolekcja była inspirowana wzorami i fasonami mundurów wojskowych. Na wystawie autorstwa Pana Marka Gajewskiego można było zobaczyć m.in. zobaczyć efektowne ujęcia zdjęciowe z lat 1918-1939, liczne militarne artefakty oraz oryginalne umundurowanie żołnierskie z różnych jednostek Wojska Polskiego (piechoty, kawalerii, artylerii) i Policji Państwowej. Po zwiedzeniu okolicznościowej czasowej wystawy zobaczyliśmy pozostałe ekspozycje stałe Muzeum Wojska. W prezencie otrzymaliśmy katalog wystawy czasowej „Za mundurem panny sznurem…” oraz publikację Muzeum Wojska „Zwycięstwo będzie Twoją nagrodą” wydaną prze Muzeum Wojska z okazji 80. rocznicy powstania Armii Krajowej.
Dziękujemy i gratulujemy Muzeum Wojska w Białymstoku za przygotowanie wspaniałej uroczystości Święta Białostockiej Niepodległości!🇵🇱🇵🇱🇵🇱