Przy jakich grach odpoczywał marszałek albo kiedy uzyskał tytuł honorowego obywatela Białegostoku? Na pytania o faktach i ciekawostkach z życia Józefa Piłsudskiego odpowiadali dziś uczniowie 12-stu podstawówek w czasie gry miejskiej. Na terenową lekcję historii po raz trzeci zaprosił Zespół Szkół Technicznych.

Uczniowie 12 białostockich podstawówek podczas gry miejskiej odwiedzili 7 miejsc związanych z Józefem Piłsudskim. Na każdym przystanku czekały pytania o szczegóły jego wizyty w Białymstoku i o fakty z życia marszałka.
Na mapie gry znalazły się między innymi miejsca związane z wizytą marszałka w sierpniu 1921 roku. Przy kościele św. Rocha – na uczestników  czekały pytania o ciekawostki z życia Piłsudskiego.
Zespół Szkół Technicznych taką lekcję historii organizuje już po raz trzeci.
Na spacer historyczny z Piłsudskim po Białymstoku zaprasza również Muzeum Wojska – 11 listopada. Już bez zagadek, ale za to z dużą dawką historii.

RELACJA TVP3 ->