30 maja przedstawiciele klas 2Tg, 2Tdg i 3Tg wzięli udział w Mat-Pikniku organizowanym prze Politechnikę Białostocką w ramach Podlaskich Dni Matematyki. Uczestnicy imprezy zmagali się z łamigłówkami i układankami matematycznymi, grali w gry logiczne oraz brali udział w konkursach. Jednym z punktów programu był udział w wykładzie „Matematyka w kosmosie”, który wygłosił prof. dr hab. Zbigniew Bartosiewicz. Podczas prelekcji uczniowie dowiedzieli się, że w kosmosie fizyka styka się z matematyką. Z praw ciążenia odkrytych przez Newtona można wyprowadzić prawa Keplera, które opisują ruch planet dokoła Słońca. Planety krążą po elipsach, ale przelatujące komety mogą poruszać się po innych krzywych stożkowych: parabolach i hiperbolach. Jak dostać się z Ziemi na Marsa? Wystarczy wejść w odpowiednią orbitę, która spotka się z orbitą Marsa. Na zakończenie Mat-Pikniku uczniowie obejrzeli interaktywną wystawę „Wszystko jest liczbą”, która pozwala zgłębiać wybrane zagadnienia matematyczne poprzez samodzielne eksperymenty i zabawę. Na wystawie można było m.in. przeprowadzić dowód  twierdzenia Pitagorasa, dowiedzieć się, co to jest trójkąt Pascala, czym są fraktale, a czym grafy.