Szkolna wycieczka historyczno-przyrodnicza (21 czerwca 2017 r.)

LETNIA REZYDENCJA BRANICKICH w pobliskiej Choroszczy, wzniesiona na wyspie w stylu barokowym, o bogatym wystroju architektonicznym. Zachowany malowniczy park pałacowy o barokowej kompozycji z licznymi kanałami wodnymi i wzgórzem – Parnasem.

SIEDZIBA PARKU W KUROWIE znajdująca się w XIX wiecznym murowanym dworze z zachowaną basztą widokową. Wewnątrz usytuowane są sale z ekspozycjami przyrodniczymi. W parku przydworskim nad rzeką położona została kładka przyrodnicza z tarasami widokowymi.

KŁADKA WANIEWO – ŚLIWNO to fascynująca ścieżka przyrodnicza obrazująca faunę i florę torfiennej doliny Narwi. Jest to teren typowo bagienny, z natury niedostępny, zatem kładka o dł. ponad 1 km pozwala na dotarcie do „serca” Parku. Niewątpliwą atrakcją tej ścieżki jest przeprawa przez liczne koryta rzeczne przy pomocy pływających pomostów umocowanych na stalowych linach.

 

Koszt wycieczki uczestnika 30 zł. Obejmuje: autokar, ubezpieczenie NNW PZU, zwiedzanie z przewodnikiem, bilety wstępu, ognisko z kiełbaskami.

Zapisy i wpłaty u nauczyciela p. Krzysztofa Pogorzelskiego!!!