czyli wiem, co jem

5 czerwca 2017r. na specjalne zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 grupa młodzieży Zespołu Szkół Technicznych z klas gastronomicznych wraz z opiekunami: Agnieszką Januszkiewicz, Katarzyną Jóźwiak i Elżbietą Jamiołkowską, przeprowadziła warsztaty kulinarne dotyczące zdrowego, racjonalnego odżywiania i aktywności fizycznej. Absolwentki ZST: Kasia i Natalka zaprezentowały prezentację multimedialną pt. Wiem co jem, którą wprowadziły uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w temat kulinarnych inspiracji. Następnie, pod czujnym okiem opiekunów, zgodnie ze wszystkimi zasadami bezpiecznej i higienicznej pracy przygotowali wspaniałą sałatkę na bazie świeżych warzyw i owoców z dodatkiem chudej wędliny, którą podali w żytnich bułeczkach wydrążonych z miąższu i wyścielonych żółtym serem. Smaczne, zdrowe i bardzo kolorowe bułeczki z sałatką, czyli sałatka w bułce na drugie pożywne śniadanie. Było super, pracowicie i wesoło.