WIOSNA Z HISTORIĄ

21 marca 2019 r., kultywując „starożytną” tradycję opuściliśmy mury szkoły i aktywnie w formie historycznych zajęć zainaugurowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Pierwszym punktem naszego dnia było obejrzenie historycznego filmu „Kurier”, opowiadającego o niezwykłym polskim agencie Janie Nowaku – Jeziorańskim, znanym przede wszystkim z powojennej działalności na emigracji w Rozgłośni Polskiej Radia Wolna Europa. Najnowszy film Władysława Pasikowskiego w bardzo przystępny – dynamiczny, wręcz sensacyjny – sposób przybliżył nam bohaterską i sekretną misję „Kuriera z Warszawy” na tle wydarzeń II wojny światowej.
Kolejnym etapem naszej wyprawy były interaktywne zajęcia w Muzeum Wojska w Białymstoku, podczas których mogliśmy zobaczyć ekspozycje stałe i czasowe. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się wystawa przedstawiająca pierwsze lata białostockiej niepodległości (od 1919 r.) oraz dedykowana dobrze znanej nam bitwie II Korpusu Polskiego pod Monte Cassino.