Trwają już poważne przygotowania i rezerwacje do naszej szkolnej czterodniowej wycieczki (6-9 października 2016 r.): Kraków, Wieliczka, Ojcowski Park Narodowy i Obóz KL Auschwitz

Wycieczka historyczna:

Wieliczka, Kraków, Ojcowski Park Narodowy, Oświęcim, Chęciny

(6-9 października 2016 r.)

 

KRAKÓW

Kopiec Kościuszki z muzeum i panoramą Krakowa, szlak św. Stanisława na Skałce, Wzgórze Wawelskie, Katedra, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Stare Miasto, Sukiennice, Kościół Mariacki, Brama Floriańska, Uniwersytet Jagielloński. Centrum Krakowa wieczorem…

 

KOPALNIA SOLI „WIELICZKA”

to podziemna wyprawa labiryntem solnych korytarzy, podziemnych jezior, wykutych w soli pięknych komór, aby poznać unikalne pejzaże niezwykłych komór solnych, odkryć historię i tradycję wielickiej kopalni.

 

OJCOWSKI PARK NARODOWY

szlak Doliną Prądnika, Jaskinia Łokietka, Jaskinia Ciemna, Brama Krakowska, Maczuga Herkulesa, Ruiny zamku Kazimierzowskiego w Ojcowie.

 

NIEMIECKI OBÓZ KL AUSCHWITZ-BIRKENAU

stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i holocaustu, pochłonął ponad milion ludzi różnych narodowości, najwięcej Żydów i Polaków.

 

ZAMEK W CHĘCINACH

zamek królewski wzniesiony na grzbiecie skalistego wzgórza (367 m. n.p.m.) na przełomie XIII i XIV w., jako forteczna kamienna twierdza Kazimierza Wielkiego.

 

Planowany koszt wycieczki uczestnika 430 zł.

Obejmuje: autokar, ubezpieczenie NNW PZU, 3 noclegi w Krakowie, 3 śniadania, 4 obiadokolacje, zwiedzanie z przewodnikami, bilety wstępu, jak powyżej w programie: Kraków, Wieliczka, Ojcowski Park Narodowy, Muzeum Auschwitz-Birkenau i Zamek Królewski w Chęcinach.