ŚWIĘTO PATRONA ZST GENERAŁA WŁADYSŁAWA ANDERSA

15 maja 2018 r. w Zespole Szkól Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku odbyły się uroczystości Święta Patrona Szkoły. Spotkaliśmy się w ten szczególny majowy czas z dwu powodów: po pierwsze – uroczystości rocznicowych związanych z Patronem naszej szkoły – Generałem Władysławem Andersem. 12 maja minęła bowiem 74. rocznica bitwy o Monte Cassino stoczonej przez żołnierzy 2 Korpusu Polskiego. W tym dniu przypada również 48. rocznica śmierci gen. Andersa. Uczciliśmy dowódcę spod Monte Cassino i wszystkich żołnierzy, którzy oddali swoje życie za Ojczyznę. Po drugie, rozstrzygnęliśmy III Edycję Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pod hasłem „Z miłości do niepodległej Ojczyzny… – życie i działalność Generała Władysława Andersa” (1892-1970)”.

 

LAUREACI III Edycji Wojewódzkiego Konkursu Historycznego pod hasłem „Z miłości
do niepodległej Ojczyzny… – życie i działalność Generała Władysława Andersa”:

-= WYNIKI KONKURSU =-