ŚWIĘTO PATRONA ZST GEN. WŁADYSŁAWA ANDERSA

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Pan Bohdan Paszkowski – Wojewoda Podlaski, Pan Rafał Rudnicki – Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku, Pan Krzysztof Domas – Wizytator Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Pan Tadeusz Chwiedź – Prezes Oddziału Związku Sybiraków w Białymstoku wraz
z towarzyszącymi Sybirakami:
Jolantą Hryniewicką, Józefem Panasiukiem i Zenonem Puchalskim.
Pani Angelika Ejchler z Muzeum Pamięci Sybiru w Białymstoku, Pan Józef Waczyński, historyk i kustosz Muzeum Wojska w Białymstoku, Pan Rafał Murawski – Inspektor Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.
Patronat Honorowy nad konkursem objęli i ufundowali nagrody: Wojewoda Podlaski, Marszałek Województwa Podlaskiego, Prezydent Miasta Białegostoku, Instytut Pamięci Narodowej 0ddział w Białymstoku, Muzeum Wojska w Białymstoku oraz Muzeum Pamięci Sybiru.
Patronat Medialny nad uroczystością objęła Telewizja Polska Oddział w Białymstoku, Polskie Radio Białystok, Kurier Poranny, Białystok Online.

Relację w OBIEKTYW TVP3 obejrzysz (od 5:30)

KLIKNIJ TUTAJ –>