CZYTAM BO….Wycieczka UCZNIÓW Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa do Książnicy Podlaskiej
25.11.2019 r. uczniowie kl. 1 TGg i 3Tg wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjściu do Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.
Młodzież zapoznała się z funkcjonowaniem największej biblioteki w regionie Polski północno-wschodniej, poznała zasady korzystania z wypożyczalni książek i czytelni. Chętnie wysłuchała prelekcji n.t. zbiorów Książnicy Podlaskiej oraz historii jej powstania. Zbiory Książnicy liczą ponad 1100 tys. jednostek, w tym prawie 1000 000 woluminów książek, ponad 5000 tytułów czasopism
Książnica posiada znaczący wybór materiałów regionalnych związanych z Podlasiem, Suwalszczyzną, Ziemią Łomżyńską. Zbiory Książnicy to również nowe media – dokumenty elektroniczne i multimedialne, audiobooki i nagrania na kasetach magnetofonowych Zasoby uatrakcyjnia kolekcja muzykaliów na płytach CD i analogowych, nuty.
Uczniowie dowiedzieli się, że gośćmi Książnicy byli polscy nobliści w dziedzinie literatury: Czesław Miłosz, Wisława Szymborska i Olga Tokarczuk, która dostała Nobla za 2018 r.
Dzięki takim spotkaniom zachęcamy młodych ludzi do korzystania z biblioteki, a przede wszystkim rozbudzania ich zainteresowań czytelniczych