VET WEEK 2017 w ZST 
Dzisiaj w naszej szkole uroczyście świętowaliśmy Europejski Tydzień Kompetencji Zawodowych. Harmonogram imprezy przewidywał: podsumowanie wyjazdów stażowych młodzieży ZST na przełomie marca i kwietnia 2017 r. do Portugalii i na Węgry, wręczenie uczniom dokumentu Europass-Mobilność – potwierdzającego nabycie kwalifikacji zawodowych w UE oraz przeprowadzenie warsztatów branżowych dla przybyłych gości i uczestników. Towarzyszyli nam dzisiaj przedstawiciele Uniwersytetu Trzeciego Wieku, młodzież kl. 3 oddziałów gimnazjalnych prowadzonych przez X LO w Białymstoku oraz uczniowie kl. 3 Szkoły Podstawowej Nr 2 im. ks. Jana Twardowskiego w Białymstoku. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Rafał Rudnicki, Zastępca Prezydenta Miasta Białegostoku. ZST od wielu już lat realizuje projekty mające na celu zwiększenie atrakcyjności kształcenia i szkolenia zawodowego, poprzez uczestnictwo uczniów szkoły w stażach zagranicznych. Zaletą praktyk zagranicznych jest niewątpliwie zmiana otoczenia, poszerzenie horyzontów, a przede wszystkim inne spojrzenie na praktykę zawodową. Tylko w ZST łączymy przyjemne z pożytecznym.

DOBRZE JEST COŚ UMIEĆ-VET WEEK 2017 w ZST w relacji telewizyjnej,
Obiektyw TVP3 Białystok   Kliknij tutaj ->