KLASA KOLEJOWA ZST
W Zespole Szkół Technicznych im. gen. W. Andersa w Białymstoku zorganizowano 27 lutego 2019 r. warsztaty z ofertą zawodową „Pozyskać ucznia w przyszłości pracownika” dla uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Od września 2018 r. w ZST młodzież ma możliwość kształcenia się na nowym kierunku Technik Transportu Kolejowego, w dwóch kwalifikacjach „Organizacja i prowadzenie ruchu pociągów” oraz „Planowanie i realizacja przewozów kolejowych”. Kształcenie prowadzone jest pod Patronatem spółek kolejowych działających w województwie podlaskim. Uczniowie za dobre wyniki w nauce będą otrzymywali stypendia od PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Absolwenci nowego kierunku kolejowego będą mogli m.in. prowadzić ruch pociągów na szlakach, obsługiwać urządzenia sterowania ruchem kolejowym, planować przewozy pasażerskie i towarowe oraz nadzorować obsługę pociągów.
PASJONATÓW KOLEJNICTWA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!