31 maja 2016r. w auli szkolnej ZST odbyło się spotkanie uczniów klas : 1Tg, 1Tdm, 2Tg i 3Tg z okazji obchodzonego tego dnia Międzynarodowego Dnia bez Tytoniu. Spotkanie przygotowały i poprowadziły: Ewa Galska – nauczycielka biologii i Iwona Horodeńska – pielęgniarka szkolna.

Nikotyna jest silną trucizną i ma działanie uzależniające. Zwrócono uwagę jak niebezpieczne jest uzależnienie od nikotyny osób młodych. Omówiono skutki biernego palenia. Zwrócono uwagę na kilka aspektów tego zagadnienia: zdrowotny, ekonomiczny ( wysoki koszt palenia), etyczny ( narażanie swojego zdrowia i innych osób) oraz prawny ( zakaz palenia papierosów urzędach, zakładach pracy, miejscach publicznych).

 

Z każdej klasy wyłoniono 2 – osobowe zespoły, które wzięły udział w konkursie teoretycznym i odegrały scenki dotyczące argumentów przemawiających za szkodliwością palenia papierosów. Na wyróżnienie zasłużyły zespoły z klas: 1Tg, 2Tg i 3Tg

 

Podsumowaniem akcji był konkurs na plakat pt. „ Palenie szkodzi”.

 

Spotkanie zakończyło się rozdaniem ulotek o charakterze informacyjnym. Niewątpliwie ciekawa prezentacja multimedialna i film pt. „ Nikotyna – legalny narkotyk” również przyczyniły się do uzyskania oczekiwanych efektów.

 

Wyniki konkursu na plakat „ Palenie szkodzi” :

I miejsce: Agata Łęczycka – 3Tg

II miejsce: Kamil Michałowski – 2Tg

III miejsce: Elżbieta Mankiewicz – 3Tg

 

 

Uczniowie otrzymali nagrody sponsorowane przez Radę Rodziców ZST oraz Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Białymstoku

 

 

 

Opracowała: Ewa Galska