To szkoła z klimatem! – mówią uczniowie szkół podstawowych, którzy odwiedzili dziś Zespół Szkół Technicznych im. Gen. W. Andersa w Białymstoku. I wielu możliwości – wtórują im starsi koledzy, uczniowie placówki.

Dziś przed południem w szkole przy ul. Stołecznej 21 w Białymstoku odbył się „Dzień Zawodowca”. Wydarzenie miało za zadanie pokazać młodzieży, jak wiele ciekawych zawodów można zdobyć w murach tej szkoły. Uczniowie ZST prezentowali swoje umiejętności manualne i estetyczne, a pedagodzy chwalili się ich projektami – często innowacyjnymi – zrealizowanymi w ramach wielu kół zainteresowań, które funkcjonują w szkole.

– Wydarzenie było skierowane do uczniów szkół podstawowych poszukujących wsparcia w zakresie planowania własnej ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Natomiast głównym celem „Dnia Zawodowca” – jest przede wszystkim promocja kształcenia zawodowego i prezentacja firm współpracujących ze szkołą – powiedziała Renata Frankowska, dyrektor ZST im. Gen. W. Andersa w Białymstoku.

W ramach imprezy przeprowadzono IX Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny pt.: „Nim wyruszysz – pomyśl” o Puchar Prezydenta Białegostoku i Dyrektora Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku oraz szereg konkursów branżowych. Podczas wydarzenia prezentowane były nowoczesne rozwiązania w zakresie elekromobilności i  innowacyjności.

CZYTAJ I OGLĄDAJ DALEJ –>