„Współpraca edukacji i biznesu – dwa spojrzenia” – to hasło tegorocznej, piętnastej już edycji konferencji „Kształcenie zawodowe – egzamin zewnętrzny – rynek pracy”. 21 lutego na wydziale Elektrycznym Politechniki Białostockiej uczestniczyli w niej uczniowie szkół zawodowych, nauczyciele, pracodawcy, urzędnicy.

Podczas konferencji prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski wyróżnił najlepszych uczniów publicznych szkół zawodowych Białegostoku i przyznał tytuł najlepszego ucznia technikum oraz branżowej szkoły I stopnia publicznej szkoły ponadgimnazjalnej. Otrzymali je uczniowie z najwyższą średnią wszystkich ocen końcowych uzyskaną w poprzednim roku. Wyróżnienia otrzymało dziewiętnastu uczniów, a wśród nich dwoje naszych:

 

  • Aleksandra Mróz z Technikum Zawodowego Nr 9 Zespołu Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa w Białymstoku
  • Bartłomiej Lewicki z Branżowej Szkoły I stopnia Nr 3 Zespołu Szkół Technicznych im gen. Władysława Andersa w Białymstoku