Zespół Szkół Technicznych im. gen. Władysława Andersa był dzisiaj współorganizatorem XXIV Koncertu Pamięci „Dzieci obrońcy Grodna 1939 r.”
W programie koncertu znalazły się występy chórów dziecięcych i młodzieżowych (Chór „Undecimo” XI Liceum Ogólnokształcącego im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Białymstoku pod kierunkiem Pani Ewy Głażewskiej-Kalenik, Białostocki Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego pod kierunkiem prof. Anny Olszewskiej, Chór Szkoły Podstawowej nr 47 im. J. K. Branickiego pod kierunkiem Pani Jolanty Drużyńskiej, Chór Filii Cantus Szkoły Podstawowej nr 47 im. J. K. Branickiego pod kierunkiem Pani Jolanty Drużyńskiej), występy solistów (uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego), recytacje utworów poetyckich (m.in. uczniów Szkoły Podstawowej nr 47 im. J. K. Branickiego) oraz wystąpienie Pani Anny Pyżewskiej, przedstawiciela Muzeum Pamięci Sybiru
Współorganizatorami koncertu byli:
III LO Białystok III Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku
Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku
Podlaskie Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku
Rodzina Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej
Stowarzyszenie Impresariat Muzyczny Pro-Art
HONOROWY PATRONAT NAD KONCERTEM OBJĘLI:
Pani Beata Pietruszka Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty