31 października zakończono realizację grantu pt. „Zakręcony smak”.

W ramach tego projektu przeprowadzono trzy spotkania,  dwa warsztaty gastronomiczne w ZST Białystok i  warsztaty szkoleniowo-produkcyjne w zaprzyjaźnionej piekarnio-cukierni  „Pan Bochenek”.

Młodzież pod czujnym okiem i przy współpracy z prowadzącymi, tj. p. Agnieszką  Januszkiewicz i p. Wacławem Pawluczukiem,  poznała tajniki sporządzania potraw i deserów na bazie ciasta drożdżowego, francuskiego, półkruchego, chlebowego, maślano – bułkowego oraz sekrety przygotowania kwasu chlebowego.

Wyprodukowaliśmy wiele wspaniałych potraw i deserów np.  strucla jabłkowa, grzebienie owocowe, francuski warkocz z kurczakiem, kulebiak z mięsem i warzywami, ślimaczki jabłkowe, zrazy wołowe nadziewane warzywami i serem, miętowo- czekoladowe bułeczki drożdżowe, mini pizzerinki, mini zapiekanki z serem i pieczarkami, rogaliki i różnego kształtu bułeczki  w makowo – sezamowo- cynamonowej posypce  oraz naturalny, miodowy i malinowy kwas chlebowy.

Jako produkty konkursowe uczestnicy przygotowali wspaniałe, wykwintne półkruche ciasteczka Klawiszki, cynamonowe ślimaczki i owocowe bułeczki z ciasta drożdżowo – maślanego.

Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami i wszyscy zostaną docenieni za swój trud, zaangażowanie i czas poświęcony na realizację programu grantu „Zakręcony smak”.

Było super. Pracowicie i męcząco, ale jak smacznie!!!

Agnieszka Januszkiewicz